Quinoa čierna 200 g

Neohodnotené

Chuťovo príjemná, plná živín a prirodzene bez lepku. Môžete ju použiť ako prílohu k jedlám, na sladko i na slano či do šalátu.

 

Balenie 200 g.

€3,65 / ks
Skladom

Dobrá pre:

- vhodná príloha k pokrmom na sladko i na slano

- podporuje zásadité prostredie v tele

- podporuje rast svalovej hmoty

- pomáha znižovať vysoký krvný tlak

- podporuje trávenie a činnosť tráviaceho ústrojenstva

- priaznivá pre činnosť obličiek

- prirodzene bez lepku, preto je vhodná aj pre celiatikov

 

Obsahuje: vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, E, kyselina listová, vápnik, meď, železo, mangán, horčík, fosfor, draslík, zinok, vláknina, bielkoviny, komplexné sacharidy, saponíny, esenciálne aminokyseliny (cysteín, fenylalanín, histidín, izoleucín, lyzín, metionín, tyrozín, treonín a valín)

 

Je nazývaná tiež "zázračné obilia Inkov" alebo "matka všetkých obilnín". Patrila k trom pôvodným plodinám starých kultúr And. Pre Inkov bola po zemiakoch druhou najdôležitejšou plodinou a tradične sa v Andách pestovala už takmer 4000 rokov. Quinoa sa tiež preslávila tým, že ju začala používať NASA ako výživu pre kozmonautov. Je to chuťovo príjemná vysokohorská pseudoobilovina, ktorá je plná živín a prirodzene bez lepku. Je to nápaditá alternatíva k ryži s jemne orieškovou chuťou, ktorá si postupne nachádza cestu aj do Českých kuchýň. Môžete ju použiť ako prílohu k jedlám, na sladko i na slano, tiež ako samostatné jedlo. Čierna quinoa si aj po uvarení uchová pevnejšie a sypkú štruktúru.

 

Použitie: Porcia pre dve osoby - 150 g quinoa prepláchnite vo vode, pridajte 2,5 násobku vody a povarte cca 15 minút. Odporúčame tiež niekoľko hodín dopredu namočiť. Vhodná príloha k rôznym pokrmom a do šalátov, vhodná alternatíva k ryžu či zemiakom.

 

Nutričné ​​hodnoty na 100 g: Energetická hodnota 343 Kcal / 1435 KJ. Bielkoviny 13,8 g; Tuky 5 g - z toho nasýtených mastných kyselín 0,5 g; Sacharidy 60,8 g - z toho cukry 0,5 g; Soľ 0,02 g

 

Obsah balenia: 100% Quinoa čierna (bot. Chenopodium quinoa)

 

Upozornenie: Výrobok nie je náhradou pestrej stravy. Prirodzene bez lepku.

Kategória: Ostatné