Kakao múčka 100 g - RAW

Neohodnotené

Kakao je tradičná posvätná rastlina a potravina indiánov naprieč Amazónie, kde ho využívajú po stáročia v rôznych podobách.
Kakaová múčka je vyrábaná z nepražených kakaových bôbov, je ideálna pre prípravu lahodného nápoja, múčnikov a dezertov.

 

Balenie 100 g.

€5,35 / ks
Skladom

Dobré pre:

- prípravu kakaového nápoja

- prípravu múčnikov a dezertov

- zlepšuje náladu a psychickú pohodu

- pomáha zaháňať pocit hladu

- dodáva energiu a živiny pre telo

- podporuje nervový a kardiovaskulárny systém

- pôsobí protizápalovo

 

Obsahuje: teobromín, horčík, mangán, chróm, železo, vápnik, zinok, meď, antioxidanty, omega-6, vitamín C

 

Kakao je tradičný posvätná rastlina a potravina indiánov naprieč Amazónie, kde ho využívajú po stáročia v rôznych podobách. Odtiaľ pochádza aj naše kakao, ktoré ich odrody Criollo, považované za najchutnejší a ktorého sa svetovo pestuje už menej ako 1%. Nepražené kakao obsahuje celé spektrum prospešných a výživných látok. Z neho sa pripravuje aj kakaová múčka, ktorá má široké využitie v kuchyni.

 

Použitie: Možné pridať do smoothies alebo kašou a je skvelé tiež pri príprave dezertov a múčnikov. Vhodné aj na prípravu kakaa, či už s pridaním mlieka alebo vody. Odporúčame pridať trochu vanilky alebo chilli - podľa Vašej chuti.

 

Vhodné kombinovať s *: lucumou, macou

* Pri vhodnej kombinácii dochádza k synergickému efektu, kedy celková účinnosť je ešte vyššia ako účinok každej jednotlivej časti

 

Nutričné ​​hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 652 Kcal / 2728 kJ. Tuky 56,4 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 26,3 g; Sacharidy 22 g - z toho cukry 0,7 g; Bielkoviny 13,9 g; Soľ 0,1 g.

 

Obsah balenia: 100% Criollo kakao (bot. Theobroma cacao) - jemne mletý prášok

 

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej stravy. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Nie je určené deťom do 3 rokov.